Who is Dave?
Voor de pre-party van het Rotterdamse showcasefestival Eendracht Festival heeft BIRD de Rotterdamse band Who Is Dave? gevraagd te laten horen hoe jazzfusion, pop, funk, hiphop, afro en psychedelische grooves anno 2016 klinken.
Tijdens het Rotterdamse showcasefestival Eendracht Festival op donderdag 21 juli laat de organisatie zien hoeveel tofs Rotterdam te bieden heeft op muzikaal gebied. Op verschillende locaties rondom het Eendrachtsplein presenteren 22 hosts bandjes, singer-songwriters, mc’s, cellisten, percussionisten, eigenlijk alle soorten muzikanten die je je kunt voorstellen. Voordat het grote feest losbarst is er een pre-party, waarbij het publiek alvast een voorproefje krijgt van het festival.
BIRD presenteert tijdens de pre-party in Bar3 de band Who is Dave? De band maakt instrumentale muziek die de grenzen opzoekt tussen uiteenlopende muziekstijlen: jazzfusion, funk, hiphop en afrobeat. Inspiratiebronnen zijn o.a. Fela Kuti, BadBadNotGood, Avishai Cohen, Robert Glasper en Soft Machine.